Reuben geeft apparaten een nieuw leven
Bij Vindingrijk kom je hem bijna altijd tegen tussen de lampen, radio’s en andere elektrische apparaten. Reuben werkt inmiddels een jaar bij Vindingrijk. Met zijn technische kennis en rustige aanpak zorgt hij ervoor dat zoveel mogelijk apparaten een nieuw leven krijgen.
Voordat Reuben bij Vindingrijk begon, werkte hij jarenlang op verschillende afdelingen van Weener XL. Zo werkte hij bij textiel, de postafdeling. Maar ook bij de afvalstoffendienst. Een jaar geleden kreeg hij de kans om bij Vindingrijk aan de slag te gaan. Reuben vertelt: “Ik wilde graag ander werk doen. Werk waarbij ik meer kan nadenken en problemen kan oplossen.” Dat bevalt goed. “Hier moet je echt kijken wat er aan de hand is met een apparaat. Dat vind ik leuk.”

Ervaring en diploma’s
Techniek is voor Reuben niet nieuw. Hij volgde technische opleidingen en werkte er ook vroeger al mee. Daardoor had hij veel kennis toen hij bij Vindingrijk begon. Op zijn werkplek controleert hij lampen, radio’s en andere apparaten. Als iets niet meer te repareren is, dan gaat het naar de recycling. Het liefst werkt hij aan lampen en verlichting. “Dat vind ik het leukste om te doen.”
Samenwerken
Hoewel hij veel zelf kan, vindt hij samenwerken belangrijk. Als hij ergens niet uitkomt, vraagt hij collega’s om hulp. Andersom helpt hij ook graag anderen. Juist dat samenwerken maakt het werk prettig.
Dan vraag ik mijn collega’s. Zo leren we van elkaar.
Geen makkelijk periode
Reuben werd geboren op Curaçao en verhuisde op zijn 17e naar Nederland. Hij wilde graag een technische opleiding volgen en een goede toekomst opbouwen. Maar die periode was niet makkelijk. Reuben vertelt: “Ik kwam iedere keer te laat op school. Mijn leraar vroeg waar ik was. Dan zei ik dat ik moe was, maar eigenlijk rookte ik drugs.” Om aan zijn problemen te werken, ging hij terug naar Curaçao voor een behandeling. Het lukte hem om te stoppen met gebruiken. Daarna had hij nog wel last van depressies. Toch gaf hij niet op.
Doorzetten
Hij maakte zijn praktijkopleiding af en bleef stap voor stap werken aan zijn toekomst. Eerst woonde hij in Tilburg en later in Den Bosch. Over zijn leven nu zegt hij: “Het gaat goed.” In het afgelopen jaar is Reuben ook minder gaan roken. “Dat was niet makkelijk, maar sigaretten zijn duur en ik wilde minderen.” Hij is trots dat het lukt om dit vol te houden.

Muziek als grote hobby
Naast techniek heeft Reuben nog een grote hobby: muziek. Hij speelt al bijna vijftig jaar gitaar en leert telkens nieuwe nummers. Inmiddels kent hij ongeveer 37 liedjes. Misschien kunnen zijn collega’s daar in de toekomst ook eens van genieten.
Advies voor nieuwe collega’s
Als Reuben één tip mag geven aan nieuwe collega’s, weet hij het meteen: “Je moet geduld hebben.” Volgens hem is dat belangrijk bij het werk. Niet elk apparaat is meteen gemaakt. Soms moet je rustig blijven zoeken naar een oplossing. Dat past goed bij Reuben. Hij werkt rustig, denkt mee en geeft niet snel op. Daarom voelt hij zich na een jaar nog steeds helemaal op zijn plek bij Vindingrijk.